Nazwa forum

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2013-07-24 01:55:23

AdministratorMoniuszki

Administrator

Zarejestrowany: 2013-07-24
Posty: 65
Punktów :   

Co należałoby zrobić...

Miejsce, gdzie możemy wymieniać się spostrzeżeniami i proponować rozwiązania, zamieszczać numery rejestracyjne samochodów podrzucających śmieci itd., itp.

Offline

 

#2 2013-08-03 09:32:40

jedenpan

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-03
Posty: 4
Punktów :   

Re: Co należałoby zrobić...

Czy pergole mogłyby być zamykane? grzebią tam w śnieciach jakieś indywidua.
Śmieci mamy całe sterty i wywożenie ich raz na tydzień to nieporozumienie...

Offline

 

#3 2013-08-03 13:23:32

baskazklatkib

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-03
Posty: 77
Punktów :   

Re: Co należałoby zrobić...

Dobrze, że ktoś założył forum, bo ci w tym rtbsie kasę biorą, ale jak się do nich z czymś pójdzie, to wysyłają do członków zarządu, a ja nikomu po mieszkaniach chodzić nie będę. Zarządca jest od przyjmowania "propozycji" i ich rozpowszechnienia wśród mieszkańców!

Offline

 

#4 2013-08-03 16:13:40

woźny

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-03
Posty: 33
Punktów :   

Re: Co należałoby zrobić...

baskazklatkib napisał:

Dobrze, że ktoś założył forum, bo ci w tym rtbsie kasę biorą, ale jak się do nich z czymś pójdzie, to wysyłają do członków zarządu, a ja nikomu po mieszkaniach chodzić nie będę. Zarządca jest od przyjmowania "propozycji" i ich rozpowszechnienia wśród mieszkańców!

nie spodziewaj sie ze te cepy cos załatwia. ich konpetencja konczy sie na wyliczeniu czynszu itp chociaz to tez nie jest pewne ze dobrze to robia

Offline

 

#5 2013-08-03 17:24:58

baskazklatkib

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-03
Posty: 77
Punktów :   

Re: Co należałoby zrobić...

woźny napisał:

baskazklatkib napisał:

Dobrze, że ktoś założył forum, bo ci w tym rtbsie kasę biorą, ale jak się do nich z czymś pójdzie, to wysyłają do członków zarządu, a ja nikomu po mieszkaniach chodzić nie będę. Zarządca jest od przyjmowania "propozycji" i ich rozpowszechnienia wśród mieszkańców!

nie spodziewaj sie ze te cepy cos załatwia. ich konpetencja konczy sie na wyliczeniu czynszu itp chociaz to tez nie jest pewne ze dobrze to robia

Zarządcę zawsze można zmienić...

Offline

 

#6 2013-08-05 18:13:33

baskazklatkib

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-03
Posty: 77
Punktów :   

Re: Co należałoby zrobić...

Filip napisał:

baskazklatkib napisał:

Zarządcę zawsze można zmienić...

A kogo proponujesz?

Ja żadnego interesu w tym nie mam, więc nikogo/ niczego konkretnego nie sugeruję.

Offline

 

#7 2013-08-05 21:11:49

mieszkaniec

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-05
Posty: 14
Punktów :   

Re: Co należałoby zrobić...

jedenpan napisał:

Czy pergole mogłyby być zamykane? grzebią tam w śnieciach jakieś indywidua.
Śmieci mamy całe sterty i wywożenie ich raz na tydzień to nieporozumienie...

To prawda, cuchnie tam strasznie. Rozwalone wszystko. Dwa smietniczki na cały blok. A gdzie w ogóle jest segregacja? Wtedy może bez zamknięcia dałoby rade wejść tam - uniknelibysmy porozrywanych worków niekiedy

Offline

 

#8 2013-08-05 21:17:59

baskazklatkib

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-03
Posty: 77
Punktów :   

Re: Co należałoby zrobić...

mieszkaniec napisał:

jedenpan napisał:

Czy pergole mogłyby być zamykane? grzebią tam w śnieciach jakieś indywidua.
Śmieci mamy całe sterty i wywożenie ich raz na tydzień to nieporozumienie...

To prawda, cuchnie tam strasznie. Rozwalone wszystko. Dwa smietniczki na cały blok. A gdzie w ogóle jest segregacja? Wtedy może bez zamknięcia dałoby rade wejść tam - uniknelibysmy porozrywanych worków niekiedy

kosze do segregacji masz w tej pergoli przy ulicy, od strony klatki A

Offline

 

#9 2013-08-06 11:33:28

łasica

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-06
Posty: 8
Punktów :   

Re: Co należałoby zrobić...

i nie ma z tego co pytałam w RTBS-ie żadnych szans na dodatkowe pojemniki do segregacji w pergoli przy klatce C. Dodatkowo Pani z RTBS-u mówiła, że zamierzają wysłać do mieszkańców informacje o segregacji z instrukcją - ale jak do tej pory nic jeszcze nie dotarło. Tymczasem - niestety sporo osób nosi do pojemników nieposortowane śmieci

Offline

 

#10 2013-08-06 12:49:35

woźny

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-03
Posty: 33
Punktów :   

Re: Co należałoby zrobić...

czyli rtbs nikomu i do niczego jak widac nie jest potrzebny....

Offline

 

#11 2013-08-06 18:36:56

milan85

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-06
Posty: 7
Punktów :   

Re: Co należałoby zrobić...

twór w postaci zarządu w sytuacji gdy mamy zarządcę działającego na podstawie umowy o zarządzanie jest martwy. zarząd nie ma nic do gadania - żadnych kompetencji. co innego jakbyśmy posiadali umowę o administrowanie, Co jednak nie jest dobre (w mojej ocenie) w przypadku tak licznej wspólnoty (jak Nasza). wtedy zarząd "jakieś" kompetencje posiada ale utrudnia to sprawne zarządzanie bo z reguły administrator praktycznie z każdą rzeczą musi się zwracać do zarządu.

co do zmiany zarządcy w mojej ocenie należy się jeszcze wstrzymać. nie możemy chyba narzekać chyba na jakieś większe uchybienia. zobaczymy czy po roku działalności zarządca będzie chciał podnieść stawkę. na 50 groszy zgodzi się każdy zarządca przy tak dużej wspólnocie i powierzchni - wieźmy pod uwagę jeszcze to że mamy nowy budynek i jak na razie nie ma za dużo roboty przy Nim.


"Jeszcze Nigdy Tak Wielu, nie zawdzięczało Tak Wiele, Tak Nieliczny"

Offline

 

#12 2013-08-06 20:16:14

AdministratorMoniuszki

Administrator

Zarejestrowany: 2013-07-24
Posty: 65
Punktów :   

Re: Co należałoby zrobić...

Robota przy budynku by była, gdyby idąc do rtbsu, chcieliby  coś robić, a oni mają wszystko w d... i odsyłają, żeby "propozycje składać członkom zarządu" (WTF?)
A poza tym mam mieszkanie własnościowe i jakoś tam mi dziwnie wygląda, że to rtbs zarządza moim mieszkaniem...

Offline

 

#13 2013-08-11 22:50:05

ryse050

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-11
Posty: 1
Punktów :   

Re: Co należałoby zrobić...

ryse050 napisał:

milan85 napisał:

co do zmiany zarządcy w mojej ocenie należy się jeszcze wstrzymać. nie możemy chyba narzekać chyba na jakieś większe uchybienia. zobaczymy czy po roku działalności zarządca będzie chciał podnieść stawkę. na 50 groszy zgodzi się każdy zarządca przy tak dużej wspólnocie i powierzchni - wieźmy pod uwagę jeszcze to że mamy nowy budynek i jak na razie nie ma za dużo roboty przy Nim.

A można wiedzieć jaką masz stawkę za zarządcę jeśli jest to kwota niższa od 50 groszy jak wynika z Twojej wypowiedzi?

Offline

 

#14 2013-08-12 16:27:29

AdministratorMoniuszki

Administrator

Zarejestrowany: 2013-07-24
Posty: 65
Punktów :   

Re: Co należałoby zrobić...

On chyba nie napisał, że mniej niż 50 groszy, tylko "na 50 groszy", czyli miał na myśli 50 gr. Wiem, że tyle bierze mój Zarządca na innym budynku, więc rtbs nie ma jakoś wyjątkowo tanio.

Offline

 

#15 2013-09-01 21:10:38

baskazklatkib

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-03
Posty: 77
Punktów :   

Re: Co należałoby zrobić...

Niedziela wieczór, nie ma gdzie zaparkować, bo zarządca pół roku temu miał sprawdzić, czy można postawić znak zakazu (podobno droga należy do ekonbudu, mają ją oddać po zakończeniu budowy wszystkich bloków), a tak parkuje tutaj "połowa" mieszkańców całej Moniuszki i nawet Straży Miejskiej wezwać nie można, bo przecież stawać może każdy...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.justynian.pun.pl www.p-s-r.pun.pl www.fallen-sword.pun.pl www.prosreborn.pun.pl www.wildlifepark2.pun.pl