Nazwa forum

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#16 2013-09-01 23:09:50

Filip

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-05
Posty: 17
Punktów :   

Re: Co należałoby zrobić...

baskazklatkib napisał:

Niedziela wieczór, nie ma gdzie zaparkować

W tym momencie za klatką "C" koło śmietnika jest przynajmniej 6 wyznaczonych miejsc parkingowych. Nie mówię o tym pustym placyku, tylko o normalnie wyznaczonych liniami miejscach parkingowych. Tyle mi się rzuciło w oczy. Pewnie jakby poszukał to by się jeszcze kilka znalazło.

Tak naprawdę "Nie ma gdzie zaparkować" to na Rydza Śmigłego, Krośnieńskiej, Chrobrego czy Władysława IV. U nas na razie jest gdzie parkować, tylko ludziom się nie chce przejść tych 300m.

Offline

 

#17 2013-09-02 14:02:56

baskazklatkib

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-03
Posty: 77
Punktów :   

Re: Co należałoby zrobić...

Tak, jeśli 8 samochodów stojących "na ugorze" (bo nie są to wyznaczone miejsca do parkowania) naprzeciw klatki A "przerzucimy" na te 6 wyznaczonych miejsc, o których mówisz, to mamy wynik minus 2. tak naprawdę nie wiem, czy stajesz w obrobie Rtbsu(?), bo przecież postawienie znaku (jeśli to możliwe) nie jest zbyt problematyczne. Nie wiem po co przytaczasz te ulice, skoro jest to stare budownictwo, a miasto nie wyda zgody na budowę na takiej ulicy Moniuszki, jeśli w projekcie nie ma parkingu podziemnego, bo wiadomo, że miejs brakuje- inna sprawa, że parking nie jest duży...

Offline

 

#18 2013-09-02 20:28:11

Filip

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-05
Posty: 17
Punktów :   

Re: Co należałoby zrobić...

baskazklatkib napisał:

Tak, jeśli 8 samochodów stojących "na ugorze"

To właśnie wtedy nie będzie wolnych miejsc dla Ciebie. Teraz jeszcze są, a Ty już narzekasz.

baskazklatkib napisał:

czy stajesz w obrobie Rtbsu(?),

Mówisz o tym jakby to było coś złego. Przecież to nie Niemcy, Rosjanie, Żydzi czy murzyni, żeby ich solidnie po polsku, nienawidzić.

Oskarżać jest najłatwiej, a zwłaszcza jeśli oskarżony nie może się bronić (nie ma przedstawiciela rtbsu na tym forum, prawda?).

baskazklatkib napisał:

bo przecież postawienie znaku (jeśli to możliwe) nie jest zbyt problematyczne.

A ktoś w ogóle o to zabiega? Na forum żadnej informacji nie ma. Na klatce żadnej informacji w gablotce nie ma. Skąd mam wiedzieć, że taka inicjatywa ruszyła? Płacę czynsz, podatek, a nawet wieczyste użytkowanie gruntu i chciałbym wiedzieć jeśli coś takiego w ogóle ruszy.

baskazklatkib napisał:

Nie wiem po co przytaczasz te ulice, skoro jest to stare budownictwo,

Nie wiem po co nadajesz na brak miejsc parkingowych jeśli masz gdzie zaparkować. Nie patrz na to, że inni parkują źle, tylko popatrz na to, że dla Ciebie prawidłowe miejsce jest. A jeśli przeszkadza Ci, że ludzie źle parkują to upominaj i narzekaj na to, że ludzie źle parkują, a nie "nie mam gdzie zaparkować".

A teraz spróbuj jechać w odwiedziny do kogokolwiek mieszkającego w "starym" budownictwie. Na Władysława IV dochodzi do sytuacji w której ludzie parkują tak, że w zimie pług nie ma jak przejechać, nie mówiąc o służbach komunalnych (odbieranie śmieci) i straży pożarnej w razie problemu. Tamci ludzie mają problem, a Ty nie mając problemów sama sobie ten problem stwarzasz.

Po co?

Offline

 

#19 2013-09-02 23:21:53

KrÓlowaWłasnejBajki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-27
Posty: 14
Punktów :   

Re: Co należałoby zrobić...

Mogli stworzyć tyle m-sc parkingowych ile mieszkań, ale po co, garaży się zachciało ... Wtedy pewnie każdy by kupił, za rozsądną cenę oczywiście. Miejsc brakuje, to fakt, pamiętajmy, że jeszcze nie wszystkie mieszkania są sprzedane/i zamieszkane. Proponuję nie przytaczać starego budownictwa, po co, ile aut przypadało na rodzinę wtedy a ile w 2013r. - Filipie o czym piszesz!? Teraz raczej trudno przesunąć tam blok, aby zrobić więcej miejsca na parking.

Ostatnio edytowany przez KrÓlowaWłasnejBajki (2013-09-02 23:23:38)

Offline

 

#20 2013-09-03 16:19:11

Filip

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-05
Posty: 17
Punktów :   

Re: Co należałoby zrobić...

KrÓlowaWłasnejBajki napisał:

Filipie o czym piszesz!?

O tym piszę, że NIE MA problemu z parkowaniem. Miejsca są, wystarczy się rozejrzeć. Denerwuje mnie ciągłe narzekanie na brak miejsc, które tak naprawdę są, tylko nie chce się ruszyć dupy i przejść tych 300m na koniec "uliczki", w okolice wiaty przy klatce C. Ponarzekać na internecie jest wygodniej...

Rozwiązanie samo się nie znajdzie. Tylko, żeby szukać rozwiązania trzeba mieć problem, a problemu jeszcze nie ma.

Mi się nie zdarzyło, żeby ktokolwiek kto do mnie przyjeżdża musiał zostawić auto na chodniku lub innej ulicy. A zdarzyło się, że kumpel przyjechał o 3 w nocy. Ani po 16, ani przed 12, ani w nocy u nas nie ma jeszcze problemu. Są za to malkontenci, którym nawet jakby było 300 miejsc na 100 mieszkań to się nie dogodzi, bo wtedy pojawią się z narzekaniem, że "za mało zieleni, śmietników, placów zabaw, itd, etc."

A stare budownictwo jest idealnym przykładem PRAWDZIWEGO problemu z zaparkowaniem. Odnoszę wrażenie, że u nas ludzie mają tak dobrze, że z nudów wymyślają sobie problemy, a o skali tych problemów świadczy fakt, że rozwiązania poszukują w ostoi durnego gadania - internecie - a nie szukają prawdziwego rozwiązania.

Innymi słowy - NAPRAWDĘ przeszkadza Ci brak miejsc? Rusz dupę sprzed ekranu i działaj, proponuj, pisz petycje, naklejaj "karne kutasy" i kombinuj. Bo od narzekania to tylko człowiek się niepotrzebnie smuci nie doceniając tego co ma.

KrÓlowaWłasnejBajki napisał:

Teraz raczej trudno przesunąć tam blok, aby zrobić więcej miejsca na parking.

Po pirerwsze o co Ci chodzi, bo nie kumam do czego to piszesz.
Po drugie idę o zakład, że nikt nawet nie próbuje gadać z ekonbudem cz miastem żeby zamiast trzeciego bloku zrobić duży plac z wykupowanymi miejscami parkingowymi. Powstanie blok i będzie tylko więcej narzekaczy, który nic nie robią, żeby było lepiej, tylko sobie narzekają i marudzą...

Offline

 

#21 2013-09-03 21:10:30

baskazklatkib

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-03
Posty: 77
Punktów :   

Re: Co należałoby zrobić...

Filipie, widzę, że nie ma co z Tobą dyskutować, a już na pewno nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, chociażby dlatego, że uważasz, że nic się nie robi, tylko narzeka, a według mnie kilka wizyt w rtbsie to nie jest nic. Płacę- wymagam. Mi Kontrahent też nie zapłaci, jeśli mu powiem "idź sobie sam załatw". Jeszcze gadanie, że problemu JESZCZE nie ma. Wolę problemu nie mieć, niż go później rozwiązywać, ale to zależy co, kto lubi, a co do mojego samochodu, to 300 m nie stanowi dla mnie problemu, bo wolę zostawić samochód ulicę dalej, przy moim drugim mieszkaniu, jeśli nie ma miejsc, niż w tej ciemnicy przy klatce C.

Offline

 

#22 2013-09-03 21:55:38

Filip

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-05
Posty: 17
Punktów :   

Re: Co należałoby zrobić...

baskazklatkib napisał:

Filipie, widzę, że nie ma co z Tobą dyskutować, a już na pewno nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, chociażby dlatego, że uważasz, że nic się nie robi, tylko narzeka, a według mnie kilka wizyt w rtbsie to nie jest nic.

Pokaż gdzie napisałaś, że byłaś, albo ktokolwiek był. Konkretny cytat, np. "byłam/dzwoniłam RTBS i prosiłam, a oni nie chcą zrobić". Sprawdzałem i jedyne "łasica" i "moniuszki" piszą o trudnościach w komunikacji z rtbsem, ale nie piszą co się próbuje załatwić. Skąd mam o tym wiedzieć? To, że Ty byłaś/dzwoniłaś i powiedziałaś o tym sąsiadowi nie znaczy, że ja też to wiem.

baskazklatkib napisał:

Wolę problemu nie mieć, niż go później rozwiązywać,

Piszesz, że MASZ problem, bo miejsc parkingowych brakuje. Ja Ci mówię, że SĄ wolne i nawet mówię gdzie są. Między 19:30 a 20:00 wracałem ze spaceru i naliczyłem 16 wolnych miejsc koło wiaty i kolejne 4 miejsca pod klatką C.

20 wolnych miejsc to według Ciebie jest "brak miejsc"? To podobny do słynnego stereotypowego problemu pt. "nie mam co na siebie włożyć", tak?

baskazklatkib napisał:

ale to zależy co, kto lubi, a co do mojego samochodu, to 300 m nie stanowi dla mnie problemu, bo wolę zostawić samochód ulicę dalej, przy moim drugim mieszkaniu, jeśli nie ma miejsc, niż w tej ciemnicy przy klatce C.

To, że nie chcesz parkować w takim a nie innym miejscu nie oznacza, że miejsc nie ma. Nawet jakby było 300 wolnych, ale nieoświetlonych miejsc to też byś pisała, że nie ma gdzie parkować, tak?

Poza tym może zajmujesz komuś tam miejsce i popychasz kogoś do postawienia znaku/szlabanu?

baskazklatkib napisał:

Płacę- wymagam. Mi Kontrahent też nie zapłaci, jeśli mu powiem "idź sobie sam załatw".

Przykro mi, ale wspólnie tutaj mieszkamy i wspólnie płacimy. Dlatego nie możesz sobie rządzić sama. Wiem, że chciałabyś aby po tupnięciu nóżką wszyscy wkoło skakali z magicznym "nasz klient nasz pan" na ustach i robili co każesz, ale to tak nie działa.
Nie może być tak, że Ty sobie wymagasz postawienia znaku/szlabanu/rozstrzeliwania każdego kto parkuje, a nie mieszka, a np. mi (czy komukolwiek mieszkającemu tutaj) to przeszkadza.


A wracając do meritum:
Jak już pisałaś - mam problemy z czytaniem ze zrozumieniem, więc oświeć mnie Krynico Jasnego Wyrażania się i powiedz czy:
a) Tobie nie przeszkadza ogólny brak miejsc, tylko brak oświetlonych miejsc w pobliżu Twojej klatki?
b) Tobie przeszkadza, że "obcy" tutaj parkują?
c) Lubisz sobie ponarzekać i tak jakoś wyszło?

Offline

 

#23 2013-09-08 15:46:16

baskazklatkib

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-03
Posty: 77
Punktów :   

Re: Co należałoby zrobić...

Dokładnie, lubię sobie ponarzekać, tym bardziej, że podobno w klatce C zrobione zostało wejście do piwnicy na klucz-nielegalnie...?

Offline

 

#24 2013-09-08 19:56:46

jedenpan

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-03
Posty: 4
Punktów :   

Re: Co należałoby zrobić...

baskazklatkib napisał:

Dokładnie, lubię sobie ponarzekać, tym bardziej, że podobno w klatce C zrobione zostało wejście do piwnicy na klucz-nielegalnie...?

Hello, jakie nielegalnie?
Było kilka włamań, sąsiedzi skrzyknęli się i założyli wkładkę do drzwi prowadzących do piwnic.
Co tu jest nielegalnego? że teraz nikt kto zjedzie windą do piwnicy nie może po prostu grzebać przy kłódkach?
Dodatkowo, swobodne przejście do garaży również zostało w ten sposób uniemożliwione...

Offline

 

#25 2013-09-10 19:36:15

mieszkaniec

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-05
Posty: 14
Punktów :   

Re: Co należałoby zrobić...

jedenpan napisał:

baskazklatkib napisał:

Dokładnie, lubię sobie ponarzekać, tym bardziej, że podobno w klatce C zrobione zostało wejście do piwnicy na klucz-nielegalnie...?

Hello, jakie nielegalnie?
Było kilka włamań, sąsiedzi skrzyknęli się i założyli wkładkę do drzwi prowadzących do piwnic.
Co tu jest nielegalnego? że teraz nikt kto zjedzie windą do piwnicy nie może po prostu grzebać przy kłódkach?
Dodatkowo, swobodne przejście do garaży również zostało w ten sposób uniemożliwione...

I tu należy się Wam pochwala:D nie gadacie jedni na drugich tylko dzialacie pomiędzy soba:D
Mam wrażenie ze najwięcej problemów jakie ludzie wzajemnie sobie stwarzają to mieszkańcy klatki B i A. O klatce C najmniej...czy tylko mi się zdaje (jeśli tak to przepraszam, bo zaraz ktoś po mnie pojedzie ze szkoda czytać).
brak jakoś na tym osiedlu pozytywów, same negatywy ludzie widzą

Offline

 

#26 2013-09-10 22:53:43

Filip

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-05
Posty: 17
Punktów :   

Re: Co należałoby zrobić...

mieszkaniec napisał:

brak jakoś na tym osiedlu pozytywów, same negatywy ludzie widzą

Prawdziwi Polacy - http://www.youtube.com/watch?v=I6Kzh6iGhfQ

Prawda jest taka, że nie ma na co narzekać, więc ludzie kombinują i sami sobie problemy wymyślają. W sumie to dziękować Bogu, że tylko takie problemy, a nie poważne i prawdziwe.

Offline

 

#27 2013-09-11 22:08:14

baskazklatkib

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-03
Posty: 77
Punktów :   

Re: Co należałoby zrobić...

jedenpan napisał:

baskazklatkib napisał:

Dokładnie, lubię sobie ponarzekać, tym bardziej, że podobno w klatce C zrobione zostało wejście do piwnicy na klucz-nielegalnie...?

Hello, jakie nielegalnie?
Było kilka włamań, sąsiedzi skrzyknęli się i założyli wkładkę do drzwi prowadzących do piwnic.
Co tu jest nielegalnego? że teraz nikt kto zjedzie windą do piwnicy nie może po prostu grzebać przy kłódkach?
Dodatkowo, swobodne przejście do garaży również zostało w ten sposób uniemożliwione...

Nie mówię o zasadności tego rozwiązania, tylko o jego legalności, bo o zgodę powinniście prosić również mieszkańców klatek A i B, bo w zasadzie też mamy prawo tam przebywać, ale nie mamy jak. Czy robię problem? Tak samo było na zebraniu z propozycją zamykania drzwi korytarzowych, które oddzielają po 2-3 mieszkania od innych mieszkań i reszty korytarza....

Offline

 

#28 2013-09-12 17:10:54

KrÓlowaWłasnejBajki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-27
Posty: 14
Punktów :   

Re: Co należałoby zrobić...

Filip napisał:

Po drugie idę o zakład, że nikt nawet nie próbuje gadać z ekonbudem cz miastem żeby zamiast trzeciego bloku zrobić duży plac z wykupowanymi miejscami parkingowymi. Powstanie blok i będzie tylko więcej narzekaczy, który nic nie robią, żeby było lepiej, tylko sobie narzekają i marudzą...

powiem Ci super pomysł, ale chyba raczej nie wypali No chyba, że zapłacisz za miejsce parkingowe z 300 tys zł. haha

Filipie, po co się drażnisz. Jeżeli baskazklatkib uważa, że nie ma miejsc parkingowych to widocznie na jakiejś podstawie to stwierdziła. Wg mnie miejsc również brakuje. I to nie o to chodzi, że nie chce mi się przejść tych 300 m. Musisz spojrzeć na to z innej strony.
Wydaje mi się, że sam masz garaż i dlatego nie rozumiesz tego problemu, a sam go tylko wyolbrzymiasz, .... i nie potrafisz zrozumieć kobiety, która po 8 bądź 10 godzinach pracy musi np. z siatkami z zakupami iść z m-sca parkingowego przy pergoli śmietn. od klatki C do swojej klatki A.
Poza tym za taką cenę mieszkania chyba mamy prawo parkować najbliżej swojej klatki, prawda? Mogli lepiej to rozwiązać i tyle. Ale, że nie rozwiązali to mnie to nie dziwi, bo w Polsce nie robi się nic dla ludzi. Dziękujmy lepiej, że mamy taki parking jaki mamy, bo mogło być gorzej.
Podziękujmy również sąsiadom, którzy mają garaże a są tak leniwi, że nie wstawiają tam auta.

Jeżeli chodzi o zamknięcie drzwi na klucz - piwnica - w klatce C to faktycznie brawa im za to.

Offline

 

#29 2013-09-12 17:52:28

Filip

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-05
Posty: 17
Punktów :   

Re: Co należałoby zrobić...

KrÓlowaWłasnejBajki napisał:

Filipie, po co się drażnisz. Jeżeli baskazklatkib uważa, że nie ma miejsc parkingowych to widocznie na jakiejś podstawie to stwierdziła.

Baśka pisze, cytuję:
"Niedziela wieczór, nie ma gdzie zaparkować"

Co jest nieprawdą. Gadać nieprawdę na internecie potrafi każdy, a potem powstają tzw. "urband legends", których nikt nawet nie sprawdza.

KrÓlowaWłasnejBajki napisał:

Musisz spojrzeć na to z innej strony.

Ocho... zaczyna się

KrÓlowaWłasnejBajki napisał:

Wydaje mi się, że sam masz garaż

"A mi się wydaje..."

No jasne, że:
- mam garaż,
- nie mam auta,
- w ogóle nigdzie nie pracuje,
- nie bywam zmęczony,
- nie noszę zakupów,
- w ogóle tu nie mieszkam,

i milion innych domysłów.

KrÓlowaWłasnejBajki napisał:

Poza tym za taką cenę mieszkania chyba mamy prawo parkować najbliżej swojej klatki, prawda?

Nieprawda. Mogła się upewnić, że będzie miała miejsce parkingowe. W ekonbudzie (przynajmniej dla mnie) wszyscy byli bardzo uprzejmi do póki nie kupiłem mieszkania. Mogłem oglądać plany, projekty i w dopytać o wszystko zanim kupiłem. Jakby mi coś nie pasowało to bym wybrał mieszkanie gdzie indziej, wybudował dom, albo wynajął garaż.

Nie wygrałem mieszkania na loterii, nikt mnie nie zmusił do jego zakupu, tylko 3 razy się dobrze zastanowiłem czy aby na pewno chce wydać te ~250 tysięcy na gołe, niewyposażone mieszkanie z małą ilością miejsc parkingowych, ale za to w stosunkowo dobrym miejscu miasta.

KrÓlowaWłasnejBajki napisał:

Mogli lepiej to rozwiązać i tyle. Ale, że nie rozwiązali to mnie to nie dziwi, bo w Polsce nie robi się nic dla ludzi.

Jasne, w Polsce nic dla ludzi. Na zachodzie jest tak wspaniale... o na przykład w Portugalii buduje się wieżowiec (link) bez windy. Dba się tam o obywateli, żeby się nie roztyli i mieli odpowiednią ilość ruchu, nie to co u nas - windy w pięciopiętrowych budynkach. Phi.

Prawda jest taka, że ekonbud chce zarobić. Jak każdy. Zrobili tyle miejsc ile im się wydało optymalne.

KrÓlowaWłasnejBajki napisał:

Podziękujmy również sąsiadom, którzy mają garaże a są tak leniwi, że nie wstawiają tam auta.

Jeżeli oceniasz obcych ludzi, że są leniwi to wydaje mi się, że nie masz wyczerpującej pracy.... i nie potrafisz zrozumieć faceta, który po 10 bądź 12 godzinach pracy musi np. z siatkami i dzieckiem na rękach (bo zasnęło w drodze z przedszkola) wjechać pod blok, otworzyć drzwi od garażu, wjechać do maciupeńkiego garażu, zamknąć garaż, potem otworzyć kila drzwi z czego przynajmniej jedne na klucz, przejść te 300 metrów korytarzami pod blokiem, czekać na windę. A to wszystko z zakupami w jednej ręce, dzieckiem w drugiej, po nocce na kopalni. I tylko po to, żeby za 30 minut żona wyjeżdżała do pracy tym samym autem.

Łatwo jest uogólniać, oceniać i narzekać, prawda? Zwłaszcza jak się nie zna całej prawdy...


Aha... jeszcze do tego:

KrÓlowaWłasnejBajki napisał:

powiem Ci super pomysł, ale chyba raczej nie wypali  No chyba, że zapłacisz za miejsce parkingowe z 300 tys zł. haha

Nie wiesz, nie pytałaś, nie próbowałaś, a już znasz cenę, wiesz że bez sensu i nie wypali. Ciekawe czy jak Amerykanie i Rosjanie wysyłali ludzi w kosmos to też mieli takiego dudracza nad głową "nie uda się", "za drogo", "nie wypali"...

Ostatnio edytowany przez Filip (2013-09-12 17:54:27)

Offline

 

#30 2013-09-19 16:07:40

baskazklatkib

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-03
Posty: 77
Punktów :   

Re: Co należałoby zrobić...

Pan Filip ma swoje zdanie na temat miejsc parkingowych, a ja mam odmienne, tym bardziej, gdy widzę, jak parkują tutaj rodzice przedszkolaków, a ja mam wtedy iść te (jak to mówi) 300 metrów. Jak ja parkuję np. przy deptaku to bilet kupić muszę, to dlaczego oni mają parkować na m.in. moim terenie. Znaku zakazu nie ma, więc nawet Straż Miejska mandatu nie wlepi.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.p-s-r.pun.pl www.wildlifepark2.pun.pl www.1asg.pun.pl www.justynian.pun.pl www.prosreborn.pun.pl