Nazwa forum

Opis forum


#1 2014-04-28 20:55:04

zkz

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-11-12
Posty: 2
Punktów :   

Włamania do piwnic

Witam sąsiadów.
Pomimo zamka w drzwiach i  dużej kartki przypominającej o zamykaniu drzwi na klucz miało miejsce kolejne włamanie do piwnic w klatce B.
Skradziono rowery. Fakt zgłoszony policji, oględziny itp, itd.
Chciałbym poruszyć temat zamykania drzwi od piwnic. Podczas włamania, albo nie były one zamknięte albo "nowi posiadacze" rowerów mają do nich klucze. Nie ma żadnych śladów włamań lub ingerencji w główny zamek.
Czy macie jakieś propozycje by zwiększyć zabezpieczenie? Może musimy zacząć od wymiany zamka? Może wstawić jakieś dodatkowe metalowe drzwi/kraty ? Może kamerę?
Oczywiście można mówić o tym by każdy lokator zabudował sobie piwnicę drzwiami antywłamaniowymi ale ... czy to jest rozwiązanie, jak można się domyślać, że osoby z zewnątrz mają możliwość wejścia do naszych piwnic.

pozdrawiam

Offline

 

#2 2014-04-28 21:26:57

woźny

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-03
Posty: 33
Punktów :   

Re: Włamania do piwnic

Kartkę napisałem ja, ale jak widać dużo idiotów nie potrafi czytać. To że drzwi zatrzaskują sie nie znaczy ze sie zamykaja. Przy uzyciu plaskiego srubokreta niezamkniete na zamek drzwi z łatwościa mozna otworzyc. Dlatego trzeba chyba narysowac instrukcje ze nalezy przekrecic kazdorazowo owy zamek

Offline

 

#3 2014-04-28 22:43:28

jam

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-04-23
Posty: 2
Punktów :   

Re: Włamania do piwnic

woźny napisał:

Kartkę napisałem ja, ale jak widać dużo idiotów nie potrafi czytać. To że drzwi zatrzaskują sie nie znaczy ze sie zamykaja. Przy uzyciu plaskiego srubokreta niezamkniete na zamek drzwi z łatwościa mozna otworzyc. Dlatego trzeba chyba narysowac instrukcje ze nalezy przekrecic kazdorazowo owy zamek

to to po prostu napisz na tej kartce 'woźny' a nie tu od idiotów wyzywaj:(
a dwa, że nawet jakbyś napisał nie wiem gdzie i nie wiem jak to nawet i do własnych piwnic lokatorzy/właściciele potrafią nie zamykać drzwi co oczywiście brzmi zachecająco dla potencjalnych włamywaczy nie ma co ukrywac tego

Offline

 

#4 2014-04-29 10:58:13

Andy

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-09-26
Posty: 19
Punktów :   

Re: Włamania do piwnic

jam - nie napisałeś nic konstruktywnego, a szczerze mówiąc nie bardzo da się zrozumieć sens Twojej wypowiedzi.
zkz opisał  fakt włamania z prośbą/sugestią o wspólne zastanowienie się nad tym problemem i nad tym powinniśmy się skoncentrować.
Jak powyżej zaznaczył woźny samo zatrzaśnięcie drzwi piwnicznych daje praktycznie żadne zabezpieczenie przed złodziejem, który zna się na swojej robocie. Niezbędne jest przekręcenie wkładki kluczem, co już zdecydowanie bardziej utrudnia sprawę włamywaczom.
Myślę, że na sam początek dobrze byłoby zacząć od uświadomienia mieszkańców, że sam fakt zatrzaśnięcia drzwi nie daje potrzebnego bezpieczeństwa. Widziałbym to w formie zmienionej kartki/wywieszki na drzwiach piwnicznych z prośbą/poleceniem o każdorazowe przekręcenie wkładki kluczem i krótkim wyjaśnieniem dlaczego jest to takie ważne.
Dodatkowo poprosiłbym nasz Zarząd, żeby stworzył takie pismo informacyjne (z zasadami zamykania drzwi piwnicznych) do wszystkich mieszkańców i przy okazji najbliższej jakiejkolwiek akcji chodzenia po mieszkaniach (zbieranie podpisów, odczyty, itp) przekazał to pismo każdemu za pokwitowaniem odbioru i przyjęcia do wiadomości.
Możemy też zdecydować o zmianie kodu wkładki i wymianie kluczy - może jacyś wykonawcy, czy inne osoby postronne dorobiły sobie klucze podczas wykańczania mieszkań i stąd mamy kłopoty? Koszty tej operacji będą znikome, a efekt raczej pewny.
Kamerka wewnątrz piwnicy też nie byłaby głupim pomysłem - trzeba by ustalić koszty takiej inwestycji - moim zdaniem warto wtedy pomyśleć o generalnym systemie monitoringu całego budynku, także z zewnątrz.
Może ktoś ma jeszcze inne pomysły - w końcu po to m.in. mamy to forum.
Pozdrawiam.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.justynian.pun.pl www.fallen-sword.pun.pl www.1asg.pun.pl www.prosreborn.pun.pl www.p-s-r.pun.pl