Nazwa forum

Opis forum


#1 2013-08-06 16:10:56

lokatorka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-06
Posty: 2
Punktów :   

Wilgoć w piwnicy :/

Witam.
Czy ktoś jeszcze ma taki problem? Część moich rzeczy trzymanych przez ostatni miesiąc w piwnicy nadaje się do wyrzucenia. Są całe pokryte pleśnią
Taki "urok" mojej komórki lokatorskiej czy w innych jest podobny problem?  Pozdrawiam

Offline

 

#2 2013-08-06 20:19:09

AdministratorMoniuszki

Administrator

Zarejestrowany: 2013-07-24
Posty: 65
Punktów :   

Re: Wilgoć w piwnicy :/

To chyba Ekonbud powinien to naprawić w ramach gwarancji, bo skoro jest to aż tak duża pleśń, to tam chyba musi się porządnie lać coś

Offline

 

#3 2013-08-06 21:03:59

lokatorka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-06
Posty: 2
Punktów :   

Re: Wilgoć w piwnicy :/

Widzę, że chyba po prostu mi się trafiła taka wyjątkowa piwnica
Reklamację  w takim przypadku pisać do Ekonbudu? Bo mąż sugeruje zgłoszenie problemu zarządcy. A mi się wydaje, że zarządca nic tu nie pomoże skoro problemem jest zawilgotnienie ścian czy zła wentylacja.

Offline

 

#4 2013-08-06 21:29:55

milan85

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-06
Posty: 7
Punktów :   

Re: Wilgoć w piwnicy :/

do ekonbudu


"Jeszcze Nigdy Tak Wielu, nie zawdzięczało Tak Wiele, Tak Nieliczny"

Offline

 

#5 2014-07-14 08:41:57

jack

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-05
Posty: 13
Punktów :   

Re: Wilgoć w piwnicy :/

Witam

Po kolejnej burzy mam zalaną piwnicę. Czy ktoś się orientuje jak zgłosić szkodę do ubezpieczalni? Rozumiem że szkody pokryje polisa wykupiona na całą wspólnotę. Jestem ciekaw czy za każdym razem po większym deszczu będzie zalewana piwnica?

Offline

 

#6 2014-07-14 08:52:18

koniks

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-08
Posty: 113
Punktów :   

Re: Wilgoć w piwnicy :/

jack napisał:

Witam

Po kolejnej burzy mam zalaną piwnicę. Czy ktoś się orientuje jak zgłosić szkodę do ubezpieczalni? Rozumiem że szkody pokryje polisa wykupiona na całą wspólnotę. Jestem ciekaw czy za każdym razem po większym deszczu będzie zalewana piwnica?

Rozumiem że chodzi o klatkę C?

Sprawa była już zgłoszona do wykonawcy budynku - po raz drugi. W tym przypadku prawdopodobnie będzie to szkoda z polisy dewelopera.
Procedura jest taka, że najpierw ubezpieczyciel musi otrzymać od zarządcy budynku na specjalnym dokumencie potwierdzenie kto jest sprawcą tej szkody a później będzie sam się kontaktował z ubezpieczycielem sprawcy.

Offline

 

#7 2014-07-15 11:04:33

milan85

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-06
Posty: 7
Punktów :   

Re: Wilgoć w piwnicy :/

szkodę powinieneś zgłosić do developera bezpośrednio - tutaj najlepiej z rękojmi i poczekać na reakcję. należy mieć na uwadze że tutaj jesteś konsumentem a więc znajdujesz się w trochę lepszej sytuacji bo to developera gonią terminy i on musi ustosunkować się do twoich roszczeń w terminie 14 dni (a dokładniej czy uwzględnia roszczenie czy też nie). zapewne on przekaże to do swojego ubezpieczyciela i szkoda będzie likwidowana. Po otrzymaniu kosztorysu dobrze jest go skonsultować z firmą zewnętrzną (rzeczoznawcą, albo jakimś majstrem) czy nie został zaniżony (jest to czynione notorycznie przez ubezpieczycieli


"Jeszcze Nigdy Tak Wielu, nie zawdzięczało Tak Wiele, Tak Nieliczny"

Offline

 

#8 2014-07-15 14:40:47

jack

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-05
Posty: 13
Punktów :   

Re: Wilgoć w piwnicy :/

Dzieki za info, w sumie szkód nie ma wielkich. Bardziej zależałoby mi na tym aby tego typu sytuacja się nie powtarzała. Takie zalania jeśli bedą powtarzały się przy każdej większej ulewie nie najlepiej świadczą o projektancie i wykonawcy tego budynku.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.slaskiots.pun.pl www.wrestlinggame.pun.pl www.mechatronika102mcm.pun.pl www.tziz.pun.pl www.rozowa.pun.pl