Nazwa forum

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#16 2014-07-14 23:51:54

koniks

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-08
Posty: 113
Punktów :   

Re: Droga przed blokiem + parkingi

wątroba napisał:

Mi już o nic nie chodzi ponieważ Państwo macie tylko problem z krytyką Waszych działań. Może zamiast skupić się na mnie spróbujecie pochylić na sprawach, które poruszyłem. Do tego zostali Państwo powołani.
Pragnę zwrócić uwagę, że celem Zarządu jest takie działanie, aby możliwie wszystkim funkcjonowało się we wspólnocie komfortowo a nie 51%.
Proszę jednocześnie wybrać czy będzie pan do mnie pisał jako administrator czy koniks. Łamanie ustawy to nie tylko nazywanie z imienia i nazwiska ale również chociażby określanie mojej własności. I tu pan już ustawę złamał. Polecam przeczytać ustawę.

Po pierwsze pisze się: poruszyłam, a nie poruszyłem.
Ponadto AdministratorMoniuszki przestań być mną, bo to niezgodne z ustawą!

Ostatnio edytowany przez koniks (2014-07-14 23:52:59)

Offline

 

#17 2014-07-15 00:14:23

AdministratorMoniuszki

Administrator

Zarejestrowany: 2013-07-24
Posty: 65
Punktów :   

Re: Droga przed blokiem + parkingi

Panie "wątroba", stracił pan już  chyba kontakt z rzeczywistością, ale skoro rzekome bycie "koniksem" jest niezgodne z ustawą, to zaczynam się bać

Offline

 

#18 2014-07-15 06:17:20

wątroba

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-07-08
Posty: 9
Punktów :   

Re: Droga przed blokiem + parkingi

Uprzejmie proszę o czytanie ze zrozumieniem:)

DO koniks:

Ja od dziecka piszę poruszyłem. Tak mnie w szkole nauczono, że mężczyźni tak piszą. Chce mi Pan powiedzieć, że jest inaczej.

Ostatnio edytowany przez wątroba (2014-07-15 07:07:39)

Offline

 

#19 2014-07-15 08:04:40

koniks

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-08
Posty: 113
Punktów :   

Re: Droga przed blokiem + parkingi

wątroba napisał:

Uprzejmie proszę o czytanie ze zrozumieniem:)

DO koniks:

Ja od dziecka piszę poruszyłem. Tak mnie w szkole nauczono, że mężczyźni tak piszą. Chce mi Pan powiedzieć, że jest inaczej.

Ojej, przepraszam najmocniej. Jeszce dwa tygodnie temu sytuacja wyglądała inaczej. Ale to było w realu - na forum przecież może być inaczej. Nie nadążam, szczególnie gdy medycyna dzisiaj takie cuda robi.

Ostatnio edytowany przez koniks (2014-07-15 08:24:32)

Offline

 

#20 2014-07-15 09:18:35

wątroba

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-07-08
Posty: 9
Punktów :   

Re: Droga przed blokiem + parkingi

Widzę, że dyskusja przestała być merytoryczna. Nie wiem jaki cel panu przyświeca bo widzę, że próbuje pan obrazić mnie i moją żonę. A z drugiej strony mogłem spodziewać się tego po panu mając na uwadze sposób prowadzenia rozmów z moją żoną przed kilkoma tygodniami.
Zwracam uwagę na ważne kwestie:
1. Żebyśmy spotykali się jako wspólnota w przyzwoitych warunkach,
2. Żebyśmy domagali się naprawy wentylacji  przez poprzez stosowne roboty budowlane a nie tylko poprzez włączanie grzejników łazienkowych bez opomiarowania co może skutkować ponoszeniem opłat nieadekwatnych do własnego zużycia.
3. Proszę o załatwianie spraw w imieniu wspólnoty w sposób kompromisowy a nie roszczeniowy.

Ostatnio edytowany przez wątroba (2014-07-15 09:30:27)

Offline

 

#21 2014-07-15 09:21:26

 dachowiec

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-01-17
Posty: 22
Punktów :   

Re: Droga przed blokiem + parkingi

Co wszyscy powiecie na koniec przepychanek? Można założyć nowy temat, jeśli chcecie podyskutować dalej w temacie zasadności działań zarządu. Liczę natomiast, że w tym wątku dalej będziemy prowadzić wymianę informacji, co jest z naszymi parkingami. Wszyscy sobie życzymy, aby kolejne wpisy przyniosły pozytywne informacje.

Offline

 

#22 2014-07-15 09:50:48

koniks

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-08
Posty: 113
Punktów :   

Re: Droga przed blokiem + parkingi

wątroba napisał:

Widzę, że dyskusja przestała być merytoryczna. Nie wiem jaki cel panu przyświeca bo widzę, że próbuje pan obrazić mnie i moją żonę. A z drugiej strony mogłem spodziewać się tego po panu mając na uwadze sposób prowadzenia rozmów z moją żoną przed kilkoma tygodniami.

A może prościej będzie jak raz jeszcze Pan przeczyta posty swojego autorstwa na temat zarządu (po nieprzychylnej decyzji dla siebie), oraz zarząd przytoczy treść obraźliwej i prowokującej z Waszej stron korespondencji e-mail? Nie mówiąc o sposobie rozmów telefonicznych z wielkimi naciskami, żalami, itp i brakiem uszanowania prywatności. Wtedy też osoby postronne same wyciągną wnioski i temat szybko ucichnie. Można by też poinformować mieszkańców czego problem dotyczył.

Ostatnio edytowany przez koniks (2014-07-15 09:54:41)

Offline

 

#23 2014-07-15 10:14:51

Speed

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-07-15
Posty: 15
Punktów :   

Re: Droga przed blokiem + parkingi

wątroba napisał:

Widzę, że dyskusja przestała być merytoryczna. Nie wiem jaki cel panu przyświeca bo widzę, że próbuje pan obrazić mnie i moją żonę. A z drugiej strony mogłem spodziewać się tego po panu mając na uwadze sposób prowadzenia rozmów z moją żoną przed kilkoma tygodniami.
Zwracam uwagę na ważne kwestie:
1. Żebyśmy spotykali się jako wspólnota w przyzwoitych warunkach,
2. Żebyśmy domagali się naprawy wentylacji  przez poprzez stosowne roboty budowlane a nie tylko poprzez włączanie grzejników łazienkowych bez opomiarowania co może skutkować ponoszeniem opłat nieadekwatnych do własnego zużycia.
3. Proszę o załatwianie spraw w imieniu wspólnoty w sposób kompromisowy a nie roszczeniowy.

Witam!!!
Musiałem się zalogować bo ta jakaś paranoja co tu wypisujecie.
Mam wrażenie, że nik Pana wątroby nie jest przypadkowy (coś leży na wątrobie). Wg mnie rozumowanie Pana jest takie, że jak jest tak jak Pan chce to jest cacy a jak nie to wszyscy są be. Obrażać tez Pan potrafi nasz zarząd perfekcyjnie choć większość mieszkańców się z Panem nie zgadza. Świadomie podkreślam mieszkańców bo wnioskuję że jest Pan właścicielem jednego z lokali i nie mieszka Pan w naszym bloku. Ale dość tego!
Mam uwagi do Pana sugestii:
1. Spotkania moim zdaniem mogą być w garażu bo za te pieniądze można coś kupić dla wspólnoty a nie wydawać. Można sobie przynieść krzesełko jak ktoś ma problemy ze staniem i nawet na ostatnim zebraniu kilka krzeseł chyba było. Za to Pana chyba nie?
2. Sprawa wyłączenia grzejników w łazienkach była dość dobrze omawiana na spotkaniu, zresztą poparło ją z tego co pamiętam ok 70 % mieszkańców a mamy demokracje więc Pan może być przeciw, ale  musi się Pan podporządkować wspólnocie. Sorry taki klimat .
Na innym forum omawiane są sprawy opomiarowania grzejników i ja tez jestem za tym by je zmienić na liczniki ciepła wchodzącego do mieszkań. Wtedy każdy będzie płacił za siebie czy "grzeje łazienką"  czy nie.
Co do wentylacji proponuje by po zmianie zarządcy zrobić porządną kontrolę kominiarską (wziąć kominiarza, który nie współpracuje z Jarząbkiem i się go nie boi) i sprawdzić wszystkie kanały wentylacyjne, które są i te które być powinny (piwnice). Po takiej kontroli możemy domagać się prawidłowego wykonania wentylacji.
3. Kompromis nie polega na tym że wspólnota lub zarząd robi tak jak chcą jednostki tylko dba o dobro wszystkich mieszkańców i użytkowników, strony muszą pójść na jakieś ustępstwa  by się dogadać.

Z tego co tu przeczytałem to Jarząbek ma nas po prostu w d... zapłaciliśmy mu dużą kasę za mieszkania i teraz siedzieć mamy cicho bo co? Obrazi się, mam to gdzieś. Wystarczy popatrzeć na usuwanie nieprawidłowości w mieszkaniach jak im to wolno idzie. Pordzewiałe balkony, opierzenia, popękane ściany a my mamy się z nim dogadywać. Panie wątroba trochę dumy własnej bo minie okres gwarancji i zrobimy to wszytko z funduszu remontowego na który również Pan się składa.
Miłego dnia.

Offline

 

#24 2014-07-15 11:08:28

koniks

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-08
Posty: 113
Punktów :   

Re: Droga przed blokiem + parkingi

Speed napisał:

Co do wentylacji proponuje by po zmianie zarządcy zrobić porządną kontrolę kominiarską (wziąć kominiarza, który nie współpracuje z Jarząbkiem i się go nie boi) i sprawdzić wszystkie kanały wentylacyjne, które są i te które być powinny (piwnice). Po takiej kontroli możemy domagać się prawidłowego wykonania wentylacji.

I taki plan na jesień ma zarząd. Mamy już wstępne ustalenia z niezależnym i rzetelnym  kominiarzem.

Ostatnio edytowany przez koniks (2014-07-15 23:21:52)

Offline

 

#25 2014-07-15 15:05:21

AdministratorMoniuszki

Administrator

Zarejestrowany: 2013-07-24
Posty: 65
Punktów :   

Re: Droga przed blokiem + parkingi

Nie wiem czy np. ja jestem osobą postronną, jeśli prośba pana wątroby do Zarządu (jak rozumiem) dotyczyła części wspólnych. Skoro tak, to nie widzę podstaw, by "utajniać" o co chodzi/ło.

Co do wentylacji to przypomniało mi się, że jak włączam pochłaniacz w kuchni to mi wwiewa do lazienki przez kratkę wentylacyjną. Dziwne to, ale się nie znam i może tak ma być...

Offline

 

#26 2014-07-15 18:21:08

Speed

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-07-15
Posty: 15
Punktów :   

Re: Droga przed blokiem + parkingi

Może Pan Wątroba sam napisze o co chodzi by zarząd nie musiał łamać ustaw i tracić swojego czasu. Czekamy

Offline

 

#27 2014-07-15 23:16:33

woźny

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-03
Posty: 33
Punktów :   

Re: Droga przed blokiem + parkingi

Mam pytanie do koniksa ponieważ nie znam sie na wentylacjach : Co wniesie przegląd kominiarski? W jaki sposób kominiarz sprawdzi czy dany kanał idzie do mojej łazienki tudzież kuchni i jest szczelny? Poza tym jeżeli nawet odkryje jakąs nieprawidłowość to jak (np jarzabek) to naprawi, nie stawiając nowego''komina'' lub montażu wkładu w każdy nieprawidłowo wykonany kanal? Czy zatrudnienie kominiarza bedzie skutkowało polepszeniem czy jego opinia bedzie nam sluzyla tylko po to  zebysmy wiedzieli że cos działa zle?

Ostatnio edytowany przez woźny (2014-07-15 23:17:54)

Offline

 

#28 2014-07-15 23:38:48

koniks

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-08
Posty: 113
Punktów :   

Re: Droga przed blokiem + parkingi

woźny napisał:

Mam pytanie do koniksa ponieważ nie znam sie na wentylacjach : Co wniesie przegląd kominiarski? W jaki sposób kominiarz sprawdzi czy dany kanał idzie do mojej łazienki tudzież kuchni i jest szczelny? Poza tym jeżeli nawet odkryje jakąs nieprawidłowość to jak (np jarzabek) to naprawi, nie stawiając nowego''komina'' lub montażu wkładu w każdy nieprawidłowo wykonany kanal? Czy zatrudnienie kominiarza bedzie skutkowało polepszeniem czy jego opinia bedzie nam sluzyla tylko po to  zebysmy wiedzieli że cos działa zle?

Aby domagać się naprawy wentylacji - która wiemy że nie działa w niektórych miejscach i porach roku dobrze, musimy mieć odpowiednią podkładkę w postaci protokołu pomiarów, wykonany przez wykwalifikowanego kominiarza. Wtedy też na podstawie tego dokumenty zgłaszamy reklamację i domagamy się usunięcia usterek lub tez (jeśli to nie wykonalne) rekompensaty w postaci obniżenia zapłaty za mieszkanie.

Czy wiesz dlaczego deweloperzy jako pierwszych zarządów wyznaczają swoje "zaprzyjaźnione" osoby / firmy? A właśnie po to, aby w okresie gwarancyjnym tuszować pewne sprawy i mydlić głowy mieszkańcom, że niby jest wszystko OK. Tak też było u nas. Kominiarz który robił przegląd, to aż się za głowę łapał jak tutaj wentylacja działa - a w zasadzie dmucha. Powiedział nam wprost, ze w przyszłym roku go tu nie będzie, bo wymaga się od niego takich a nie innych rzeczy....
Po to jest nam potrzebny niezależny, wykwalifikowany specjalista, który nie ma układów z deweloperm. Uwierz mi ciężko takiego znaleźć w Z.G.

Zwróćcie uwagę jak działa deweloper. Zimą zgłosiłem reklamację że wieje mi strasznie z kratki wentylacyjnej w łazience, oraz cała ściana z tunelami jest wyziębiona - cały pion mieszkań tak ma. To samo na korytarzu klatki schodowej, gdzie aż jest wiatr, a temperatura wywiewanego powietrza to około 8 stopni, przy -5 na zewnątrz. Te anomalie występują jedynie gdy jest zimno na dworze. Deweloper przez dwa miesiące nic nie odpowiadał, aż się przypomniałem. Wtedy już było ciepło i natychmiast chcieli przyjść z kominiarzem. I byłoby po reklamacji. Więc podziękowałem i zaprosiłem na przyszłą zimę.

Kominiarz którego chcemy zaprosić - jeśli większość mieszkańców na to wyrazi zgodę, zaznaczył iż najpierw przeanalizuje całą dokumentację wentylacyjną bloku, a potem będzie robił pomiary i wyciągnie stosowne wioski.


Dodano (16.07.2014):

Chciałbym poinformować, iż zarząd w dniu wczorajszym przesłał do Prezydenta Miasta Zielona Góra i do Dyrektora Dyrektor Departamentu Inwestycji Miejskich i Zarządzania Drogami w Urzędzie Miasta Zielona Góra pisma opisujące z jakimi problemami borykamy się przy okazji sąsiadującej budowy, wskazujące iż miasto wydało dwukrotnie decyzje przychylne deweloperowi nie zwróciwszy uwagi na potrzeby mieszkańców osiedla (pierwsza decyzja: przesuniecie w czasie uruchomienie miejsc postojowych przy bloku nr 16, druga decyzja: zezwolenie na zajęcie pasa drogowego przed naszym blokiem w tym miejsc postojowych). Decyzje długoterminowe. Łącznie zablokowanych jest około 43 miejsca parkingowe ze 110!
Zwróciliśmy uwagę że:
-  W zasięgu pracy dźwigów i w bezpośrednim sąsiedztwie pracujących pomp do betonu, znajduje się plac zabaw dla dzieci, z którego dzieci nie mogą korzystać w czasie trwania prac budowlanych - hałas pomp do betonu i betoniarek, duży ruch samochodów ciężarowych oraz rozładunek materiałów budowlanych żurawiem budowlanym.
- Ciężki sprzęt jeździ po drodze osiedlowej (miejskiej) - niszcząc ją, podczas gdy budowa ma własną gruntowa drogę dojazdową. Deweloper wcześniej - przy innych rozmowach, powiedział nam iż drogi nie zamierza naprawiać, ponieważ jest to już miasta problem.
Zwróciliśmy się także z konkretnymi zapytaniami :
1. Na jak długo i na jakich warunkach firma PB EKONBUD-FADOM otrzymała zgodę na zajęcie pasa drogowego przy ulicy Moniuszki 18ABC?
2. Dlaczego Urząd Miasta nie informuje o tym mieszkańców, którzy  ponoszą tego znaczne konsekwencje i są najbardziej zainteresowani takowymi decyzjami. Jest to droga prowadząca do osiedla, do naszych terenów, jak i też obejmująca miejsca parkingowe, które są ograniczane na długi czas.
3. Czy decyzja ta jest zgodna z przepisami przeciwpożarowymi?
-  Został trwale zagrodzony hydrant służący do gaszenia pożaru naszego bloku.
- Został ograniczony dostęp do placu PP - miejsca wytyczone do zawracania Straży Pożarnej w przypadku pożaru naszego bloku.
4. Czy miasto ma możliwość wytyczenia zastępczych miejsc parkingowych w momencie gdy swoją decyzją ogranicza dostęp do obecnych?
5. Czy miasto planuje i ma możliwość wyegzekwowania na firmie PB EKONBUD-FADOM naprawę drogi osiedlowej po zakończonym procesie budowy nowych bloków. Tak jak pisaliśmy powyżej, droga ta jest już bardzo zniszczona i po trwającej budowie jej stan będzie jeszcze gorszy.


Na tę chwilę mogę jeszcze powiedzieć iż w najbliższym czasie umówieni jesteśmy na spotkanie z Panem Jarząbkiem. Będę informować.



Dodano (19.07.2014)

Chciałbym poinformować iż w dniu wczorajszym odbyło się spotkanie w siedzibie dewelopera, w którym udział wzięły trzy osoby ze strony Wykonawcy - w tym Pan Jarząbek, z naszej także trzy, oraz nowy zarządca - przejmujący niebawem obowiązki.

Spotkanie trwało dość długo i między innymi poruszyliśmy tematy związane prowadzonymi naprawami gwarancyjnymi, oraz problemów wynikających z budowy nowych czterech bloków i związanych z tym uciążliwości np. z parkowaniem samochodów, itp.

Wnioski, informacje i decyzje są następujące:
1. Pan Jarząbek i jego pracownicy zapewniają iż zdają sobie sprawę z uciążliwości prowadzonych prac i zapewniają nas iż będą zwracali uwagę aby organizować prace w taki sposób aby brać także pod uwagę nasze potrzeby.

2. Zostaliśmy poinformowani iż wciągu najbliższych trzech  miesięcy zostaną zainstalowane jeszcze dwa dźwigi, jednak będą one najdalej oddalone od naszego budynku.
Wszystkie dźwigi mają być zdemontowane po zakończeniu prac na etapie surowym budynku co jest przewidywane w połowie roku 2015. Należy tutaj jeszcze wziąć pod uwagę poprawki plus / minus ze względu na pogodę, szczególnie w zimie, która może dodatkowo umożliwić prace, lub też nie.

3. W celu umożliwienia prowadzenia prac budowlanych miejsca parkingowe naprzeciwko naszego bloku zostały zablokowane. Jednak ustaliliśmy iż jeśli nasza wspólnota wykaże chęć, oraz będziemy dobrze "zorganizowani" mogą te miejsca być odblokowywane na noc, czyli w godzinach 20.00-6.30. Jednak po rannej godzinie wszystkie samochody muszą odjechać z tych miejsc.

Proszę powiedzcie co Wy na to? Wstępnie ustaliliśmy że najpierw wykonany próbę miesięczną czy nasi kierowcy się do tego dostosują. Jeśli będą problemy, to wiadomo...
Oczywiście zostaną wywieszone odpowiednie tablice informacyjne. Boję się jedynie że temat może się nie udać przez kierowców "z zewnątrz" i będzie klapa. Zauważam także że sprawa miejsc parkingowych troszkę się klaruje, ponieważ dużo osób wjeżdża od razu do swoich garaży, nie zajmując miejsc parkingowych. Jednak na to trzeba wziąć i tak duże poprawki ze względu na okres wakacyjny.


4. Linia miejsc parkingowych przed blikiem nr 16 (około 19 miejsc) ma być wybudowana po demontażu dźwigów.

5. Rozmawialiśmy także, aby pod parking lepiej przygotować piaszczysty plac znajdujący się przed klatką A, aby zmieściło się tam więcej samochodów (dwa rzędy)., oraz aby nie było kałuż i gliny.
Osobiście od dawna wiem - co potwierdziło to spotkanie,  że plac ten jest własnością osoby trzeciej. Z doświadczenia Pan Jarząbek sugeruje by z właścicielem nie poruszać tego tematu. Może zaraz być tak, że wogle zostanie zablokowany ten teren, jak zaczniemy się nim interesować. Jako pomoc ze strony deweloera możemy liczyć na obniżenie krawężników w tym miejscu, aby wjazd był łatwiejszy. Niebawem będzie to wykonane.

Ostatnio edytowany przez koniks (2014-07-19 23:01:48)

Offline

 

#29 2014-07-20 03:16:39

baskazklatkib

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-03
Posty: 77
Punktów :   

Re: Droga przed blokiem + parkingi

Ad3. Mnie to nie satysfakcjonuje, bo specjalnie wstawać o 6:30 nie będę. W sumie nie wiem po co te miejsca tam są zagrodzone, skoro tam nic nie robią, no może ostatnio coś tam piaskiem robili...

Offline

 

#30 2014-07-20 06:15:29

koniks

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-08
Posty: 113
Punktów :   

Re: Droga przed blokiem + parkingi

baskazklatkib napisał:

Ad3. Mnie to nie satysfakcjonuje, bo specjalnie wstawać o 6:30 nie będę. W sumie nie wiem po co te miejsca tam są zagrodzone, skoro tam nic nie robią, no może ostatnio coś tam piaskiem robili...

Jest potrzebny dostęp dla betoniarek z pompami. Po za tym, miejsca parkingowe graniczą zaraz ze ścianą budynku na której za dnia są realizowane prace. Za dnia to musimy być zamknięte także dla naszego niebezpieczeństwa.
Proszę niech inni piszą jakie są zdania. Wcale ten temat nie musimy być uruchamiany. Szukamy tylko racjonalnych rozwiązań. Budowa i tak musi być zrealizowana i czym będzie ona szybciej tym dla nas lepiej.

Ostatnio edytowany przez koniks (2014-07-20 06:18:22)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.poddani-resnicka.pun.pl www.uks.pun.pl www.kszoryultras.pun.pl www.perlenoire.pun.pl www.visionpol.pun.pl