Nazwa forum

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2013-10-18 21:18:05

baskazklatkib

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-03
Posty: 77
Punktów :   

Uciążliwi sąsiedzi.

Witam,
Mam pytanie, czy ktoś się orientuje, czy RTBS posiada informacje, które mieszkania są wynajmowane i kontakt do właścicieli? Mam głośnych sąsiadów, a nie chcę nasyłać od razu Policji, żeby właściciel nie miał problemu np. z tytułu niezgłoszenia wynajmu mieszkania do US.

Offline

 

#2 2013-10-20 21:08:11

Marcin

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-10-20
Posty: 8
Punktów :   

Re: Uciążliwi sąsiedzi.

Witam
właśnie jest duży problem z tymi glośnymi sąsiadami. ja rozumiem mozna zrobić impreze może sie przeciągnąć itp. lecz sąsiadka z klatki B 1 pietro przegina slychać ja przed blokiem i w srodku tez gdyby ktos dłuzej postal i posluchaj co ona ma za problemy dla mnie to szok....nie pisze o tym zeby miec spokoj mi sie nie podoba to ze dzieci tam sa i sluchaja tych wrzaskow czesto w tym czasie placza

Offline

 

#3 2013-10-21 09:43:14

koniks

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-08
Posty: 113
Punktów :   

Re: Uciążliwi sąsiedzi.

baskazklatkib napisał:

Witam,
Mam pytanie, czy ktoś się orientuje, czy RTBS posiada informacje, które mieszkania są wynajmowane i kontakt do właścicieli? Mam głośnych sąsiadów, a nie chcę nasyłać od razu Policji, żeby właściciel nie miał problemu np. z tytułu niezgłoszenia wynajmu mieszkania do US.

Nie ma informacji, ponieważ nie ma obowiązku zgłaszania u zarządcy takowej informacji. Polecam zgłosić problem do RTBS, a oni skontaktują się z właścicielem. Ewentualnie poproś o numer telefonu do właściciela i załatw problem osobiście. Napisz o jakie mieszkanie chodzi.

Ostatnio edytowany przez koniks (2013-10-21 09:43:42)

Offline

 

#4 2013-10-21 13:06:08

KrÓlowaWłasnejBajki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-27
Posty: 14
Punktów :   

Re: Uciążliwi sąsiedzi.

Marcin napisał:

Witam
właśnie jest duży problem z tymi glośnymi sąsiadami. ja rozumiem mozna zrobić impreze może sie przeciągnąć itp. lecz sąsiadka z klatki B 1 pietro przegina slychać ja przed blokiem i w srodku tez gdyby ktos dłuzej postal i posluchaj co ona ma za problemy dla mnie to szok....nie pisze o tym zeby miec spokoj mi sie nie podoba to ze dzieci tam sa i sluchaja tych wrzaskow czesto w tym czasie placza

Wiem o kim piszesz, faktycznie szybko dało się zauważyć, że tam dziecko wychowuje rodziców.
Raz widziałam jak mały biegał po parkingu a mama niespecjalnie była tym zainteresowana. Ja zastrzeżeń co do za głośnych sąsiadów nie mam Pozdrawiam.

Offline

 

#5 2013-11-14 22:49:41

baskazklatkib

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-03
Posty: 77
Punktów :   

Re: Uciążliwi sąsiedzi.

Dziwi mnie, że ludzie nie reagują na nocne hałasy, bo skoro ja słyszę (lekko) hałasy, które dochodzą z mieszkania znajdującego się 2 piętra wyżej, to ludzie mieszkający w pobliżu mają jeszcze gorzej, ale w sumie jak nie reagują, to dają przyzwolenie. Ja uważam, że lepiej w spokoju spać, a jak trzeba to sąsiada uspokajać.

Offline

 

#6 2014-02-07 22:19:24

Niezapominajka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-01-31
Posty: 2
Punktów :   

Re: Uciążliwi sąsiedzi.

Widzę, że nie tylko ja mam problem z głośnym sąsiadem. Uwielbia słuchać głośno muzyki (również w czasie ciszy nocnej). Prośby, upominanie działają chwilowo. Po kilku dniach jest to samo. Chyba trzeba zacząć wzywać policję lub straż miejską. Ludzie z klatki B - czy Wasza sąsiadka nadal hałasuje? Jeśli nie to jak sobie z nią poradziliście?

Offline

 

#7 2014-02-07 22:29:08

koniks

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-08
Posty: 113
Punktów :   

Re: Uciążliwi sąsiedzi.

Proszę na forum o jakieś konkrety, typu nr mieszkania. To niczym nie grozi. Jeśli ten ktoś tu zagląda, to na pewno zadziala. Sugeruje w przypadku nagminnie naruszanej ciszy nocnej zwrócic sie z problemem do zarządcy. W pierwszym etapie wlasciciel otrzyma pismo, natomiast kolejne możliwe kroki są już bardziej odczuwalne. Ważne jest aby zanotować konkretne daty i godziny, oraz ewentualne interwencje policji. Osobiście uważam że nie należy być poblażliwym jak druga osoba nie szanuje naszej prywatności i czasu do odpoczynku.
Niedługo będzie także zebranie wspólnoty i bez problemu możemy poruszyć ten temat wskazując konkretne mieszkania. Możecie także do mnie na PW napisać konkrety, a my jako zarząd podejmiemy temat.

Ostatnio edytowany przez koniks (2014-02-07 22:36:00)

Offline

 

#8 2014-02-09 02:07:42

AdministratorMoniuszki

Administrator

Zarejestrowany: 2013-07-24
Posty: 65
Punktów :   

Re: Uciążliwi sąsiedzi.

Widzę patologia się szerzy i nie tylko ja mam problem z każdej strony. Sąsiadka nade mną po upomnieniu niby się trochę uspokoiła, ale nadal dobiegają z jej mieszkania dźwięki typu bicie mięsa na kotlety, lub gonitwy dzików, a także głośne rozmowy i muzyka. Sąsiad pode mną lubi słuchać muzyki, zwróciłem uwagę, ale chyba nadal wydaje mu się, że słucha cicho. Kolejne mieszkanie? Mieszkanie obok, wynajmowane, nocne krzyki, dzisiejszej nocy wyzwiska i coś jakby rzucanie meblami.
W poniedziałek idę z pismami do Rtbsu.
Wszystkie opisane hałasy to hałasy nocne. Na zebraniu wypadałoby mieszkańcom przypomnieć, że mieszkają w bloku!
Pomyślałem: Może nie powinienem mieszkać w bloku? Doszedłem do wniosku, że to ci hałasujący powinni zamieszkać gdzie indziej-nie ja.

Offline

 

#9 2014-02-10 18:43:32

baskazklatkib

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-03
Posty: 77
Punktów :   

Re: Uciążliwi sąsiedzi.

Najlepsze jest to, że dźwięk się rozchodzi i dzwoni do mnie pewnej nocy sąsiad, zaskoczony, bo myślał, że to ode mnie dobiega hałas. Przeszliśmy się piętro wyżej i okazało się, że to hałasy z mieszkania nade mną, także słychać również pod ukosem- to historia sprzed kilku tygodni. W miniony weekend za to, w nocy z soboty na niedzielę głośne rozmowy, krzyki, śmiechy do 3 nad ranem. Po zlokalizowaniu sprzed bloku źródła hałasu zadzwoniłam do mieszkania 37 z informacją, że jest 3 w nocy i wypadałoby ciszej, to pani stweirdziła, że "przecież nawet muzyka nie gra". Bez komentarza... Tyle klubów w mieście, więc jest gdzie hałasować, tym bardziej, że nie dla wszystkich weekend to wolne, więc do pracy różnie się chodzi.

Offline

 

#10 2014-02-11 11:55:28

łasica

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-06
Posty: 8
Punktów :   

Re: Uciążliwi sąsiedzi.

Kiedy planowane jest zebranie wspólnoty?

Offline

 

#11 2014-02-11 15:45:38

koniks

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-08
Posty: 113
Punktów :   

Re: Uciążliwi sąsiedzi.

łasica napisał:

Kiedy planowane jest zebranie wspólnoty?

19.03.2014

Offline

 

#12 2014-02-12 07:47:02

łasica

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-06
Posty: 8
Punktów :   

Re: Uciążliwi sąsiedzi.

dzięki koniks

Offline

 

#13 2014-02-20 21:18:29

mih

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-02-10
Posty: 4
Punktów :   

Re: Uciążliwi sąsiedzi.

Witam, mam nadzieję, że na forum zagląda coraz więcej sąsiadów. Piszę w tym wątku, chociaż łapie się apropos uciążliwych sąsiadów i ich psów. Przede wszystkim obowiązuje nas cisza nocna od 22, a od 20 zakaz wykonywania prac remontowych (wymienione jest to w zaakceptowanym przez nas wszystkich regulaminie), tymczasem ciągle ktoś coś po tej godzinie wierci, stuka, piłuje. Sąsiedzi, niektórzy mają małe dzieci i trochę zrozumienia dla ich snu. Podobnie sprawa się ma po 22, ile można powtarzać i prosić o spokój, a często są imprezy i oczywiście wychodzenie na balkon lub do ogródka przez gości na papierosa i bardzo głośne dyskusje. Już nie wiem ile można zwracać uwagę? Z psami jest również trudno, brudno - skoro wyprowadza się psa i on przynosi na łapach błoto, to uważam, że oczywiste jest posprzątanie po nim chociaż pod drzwiami, tak samo z sierścią (nie posiadam psa, a ciągle błoto i sierść od psa sąsiadów wnoszę do domu, a wystarczyłoby aby sąsiad pozamiatał).EDIT: resztę postu edytuję, bo piesek ostatnio nie szczeka, dziękuję/my właścicielom za zrozumienie.

Ostatnio edytowany przez mih (2014-02-25 20:03:50)

Offline

 

#14 2014-02-21 13:37:49

 mała

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-11-18
Posty: 24
Punktów :   

Re: Uciążliwi sąsiedzi.

mih napisał:

Kolejna sprawa to wypuszczany pies w ogródku w klatce b, nie wiem jaki to numer mieszkania, ale ten pies to największy szczekacz jakiego znam, właściciele powinni zdecydowanie go szkoli, szczeka na cokolowiek, bo ptak, bo pies, bo człowiek, wczoraj lub dziś, bo to w sumie dziś miało miejsce, szczekał o 1 w nocy, no przecież litości sąsiedzi, jest noc, dźwięk się niesie duzo bardziej, a ten pies jest wypuszczany i szczeka. Skoro taki typ, to go do parku brać, a nie zatruwać życie wszystkim sąsiadom dookoła, bo wygodnie otworzyć drzwi balkonowe i szczekacz sam się wyprowadzi.

Mieszkam z tamtej strony budynki i z tym psem potwierdzam jest tragedia. Odnoszę wrażenie że właściciele tego mieszkania to ignorancji. Ważne że ich piesek ma gdzie biegać, i ważne że im nie przeszkadza. A mają malutkie dziecko i powinni choć trochę zrozumieć.
O tej porze roku jest jeszcze spokój. Ale latem to jest dopiero tragedia. Piesek w nocy wychodzi kiedy chce, szczeka na okrągło bez względu czy to północ, czy czwarta nad ranem. Nawet przelatujący komar go "rozkręca". Pies jest bogu winny tej sytuacji, ale właściciele widać mają wszystkich pozostałych współmieszkańców w "głębokim poważaniu".

Offline

 

#15 2014-02-21 13:48:56

AdministratorMoniuszki

Administrator

Zarejestrowany: 2013-07-24
Posty: 65
Punktów :   

Re: Uciążliwi sąsiedzi.

Ja mam prostą metodę, jak nie pomaga upomnienie, to pismo do rtbsu, jak nie pomoże będą dalsze kroki. Nie ma co się czaić i później po nieprzespanych nocach w pracy przysypiać.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.szczuryvs.pun.pl www.greenlevithan.pun.pl www.pfserver.pun.pl www.metalocalypse.pun.pl www.life-shinobi.pun.pl